• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zimní zahrada: Co udělat před samotnou stavbou?

Posted in Top odkazy.

Podle předpovědi meteorologů to vypadá, že vedra ustoupila a nás čeká pozvolný nástup podzimu. Co to ale znamená? Měli bychom pomalu ale jistě myslet na to, co budeme dělat s rostlinami, až dorazí první přízemní mrazíky. Některé rostliny můžeme ostříhat a zazimovat, jiné zase uschovat. Co ale dělat, když nemáme dost místa pro zazimování a chceme si dopřát příjemné posezení mezi zelení i v zimě? Řešení má název zimní zahrada.

zimní zahrady

Zimní zahrada 

Tímto pojmem nejčastěji označujeme zasklenou konstrukci přistavenou k vašemu domu. Umožňují vám využívat zahradu, i když panují nízké teploty nebo sněží. V létě je naopak zcela otevřeme a vyvoříme skutečnou zahradu. Jelikož potřebujeme zimním období vytápět, jedná se o ekonomicky náročnější stavbu, která se ale vyplatí!

Vhodné umístění zimní zahrady

Velmi důležité je umístění zimní zahrady, zvolíte-li jej nevhodně, ovlivní to zásadní vlastnosti této zahrady. Následně bychom mohli zjistit, že zahrada neplní svůj účel a nebo je příliš ekonomicky náročná pro vytápění. Obecně platí, že nejvhodnějším umístěním je jihovýchodní orientace.

Materiál pro stavbu zimní zahrady

Tradičními materiály, které lidé volí pro stavbu těchto zahrad je:

  • dřevo,
  • hliník,
  • plast.

Dřevo má bez pochyb určité kouzlo, nicméně se o něj musíte starat. Pokud zvolíte kov, musíte se rozhodnout pro ocelovou nebo hliníkovou konstrukci. Osobně doporučím hliník, protože se o něj nemusíte příliš starat a má delší životnost proti ocelovým konstrukcím. V poslední době je však naprostým trhákem pro výrobu zimních zahrad plast. Výhoda těchto materiálů spočívá v jejich tvarovatelnosti a rozmanitosti.

Otvorové výplně

Jelikož jsou zimní zahrady většinou celé prosklené, nesmíme zapomínat na výběr vhodného skla. Nabízí se zasklení izolačním dvojsklem, polykarbonátovými deskami nebo bezpečnostním dvojsklem. Na střechy se nejčastěji používají dvojskla, spodní strana je potažena bezpečnostní fólií. Přece jenom se jedná o velkou zasklenou plochu v úrovni země, je vhodné vždy zasklívat otvorové výplně bezpečnostním dvojsklem, které brání násilnému vniknutí a díky hliníkovému rámečku zbavuje vzduch vlhkosti.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit