• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vybíráme vířivku: Dovnitř nebo ven?

Posted in Top odkazy.

Vířivka už dávno není jen záležitostí zbohatlíků. Díky cenové dostupnosti se čím dál tím častěji stává běžnou součástí domácností. Přemýšlíte, že byste si takový soukromý koutek pohody také vytvořili, ale nejste si jistí, jestli chcete relaxovat venku či vevnitř? Pojďme to společně rozlousknout. Přečtěte si pár základních informací a třeba se dnes definitivně rozhodnete, co je pro vás lepší. 

file1721Foto: virivky.com

Velikost:

Jedním z nejdůležitějších kritérií pro rozhodování je prostor, který máme k dispozici. Venku většinou nejsme omezeni rozměry či tvarem vany, což může být v případě vnitřní vířivky problém.

Soukromí:

Co se týče tohoto bodu, záleží spíše na osobních preferencích a možnostech zahrady, na kterou chcete vířivku umístit. Zvažte, jestli si dokážete užít chvilku pro sebe i tehdy, pokud vás mohou zahlédnout sousedé nebo se všemi možnými venkovními zvuky. V opačném případě je lepší si z důvodu většího soukromí pořídit vířivku do uzavřeného prostoru.

Počasí:

Možná se to zdá jako skvělý nápad, ale po čase mnoho lidí přestane bavit pobíhat po zahradě, když je venku zima, prší nebo sněží. Mnohem lepší je během letních měsíců jen zaplout do odpočinkové místnosti a užít si pohodu vevnitř s příjemným vzduchem, vůní apod. Přebíháním z chladu do tepla si také můžete zadělat na pěkné podzimní či zimní nachlazení a přiznejte si, že to od vířivky tak úplně neočekáváte.

Pokud jste si ale jistí, že je vířivka na zahradu tou správnou volbou, myslete na dostatečnou výšku, a to takovou, aby vám voda nedosahovala pod ramena, ale nad ně. Ideální výška pro venkovní vany je 96 cm a více.

Instalace:

Pokud máme na mysli klasickou vířivku a ne nafukovací sezónní typ, musíme myslet na to, jak ji v případě vnitřní instalace dostaneme do místnosti. Není totiž možné ji nijak rozložit, je tedy potřeba zajistit dostatečně velký průchod potřebný k její přepravě.

Doplňkový systém:

V některých případech je nutné do uzavřeného prostoru pořídit odvětrávání či odvlhčovací systém, což může výrazně zvýšit náklady na pořízení.

V opačném případě, při umísťování vířivky na zahradu, mnoho lidí zapomíná, že k zapojení je nutný přívod elektrické energie, což je v některých případech při instalaci vířivky do odlehlé části zahrady problémové. Stejně tak je třeba připravit vhodný podklad, což je venku mnohem nákladnější než vevnitř.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit