• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vybavení zubní ordinace

Posted in Top odkazy.

Nové vybavení zubních ordinací se příliš často nekupuje. Když už je ale potřeba zubařské nástroje a vybavení vyměnit, nebo pořídit úplně nové, je důležité, aby odpovídaly určitému standardu.

 

Zubní ordinace

 Foto: Specialcare.cz

Nábytek by měl vybrán tak, aby přesně odpovídal vašim potřebám a stylu práce a pomohl vám tak dosáhnout co nejvyšší efektivity práce. Zároveň by měl zapadnout do rozložení celé ordinace, aby umožňoval volný pohyb a nepřekážel při práci. Jak pro stomatologa, tak pro pacienta je důležité také osvětlení ordinace. Vyšetřující lékař potřebuje důkladné osvětlení pacientových úst. To mnohdy ale negativně působí na pacientovy oči a zbytečně mu znepříjemňuje celý proces. Ideálním řešením je typ umělého osvětlení, který svým zářením připomíná přirozený sluneční svit. Zubaři tak poskytuje dostatečné množství světla a nezatěžuje pacientovy oči.

 

Neméně důležité prvky v ordinaci stomatologa jsou různé menší přístroje a zařízení. Typickým příkladem takových zařízení jsou zubní vrtačky s kompletním vybavením zahrnujícím displej a náhradní nástavce. S tím souvisí zařízení na rentgenovou diagnostiku, které využívá struktury zubu k velmi brzké identifikaci kazu. 

Hlavní součástí každé ordinace ale stomatologická souprava. Zubařské křeslo můžete pořídit v různých provedeních i cenových kategoriích. Rozhodně se vyplatí do soupravy investovat. Ty dražší totiž nabízí mnoho užitečných funkcí, které v mnohém zjednoduší vaši práci a zvýší efektivity. Často se u těchto souprav vyskytuje také prostor pro asistující sestru, jejíž pomoc může být užitečná při složitějších zákrocích. V těchto případech je nutné, aby jak lékař, tak sestra měli dostatek prostoru k vykonávání své práce.

 

Kvalitní vybavení zubní ordinace vám může nabídnout Special Care. Je to oficiální distributor světových značek Kavo, Gendex, Leica a Kerr Endodontics a kromě profesionálních produktů nabízí také kompletní návrhy zubních ordinací, školení a servis. Pokud vás určitý produkt zajímá, ale nejste si jistí, zda se vám s ním bude pohodlně pracovat, můžete si jet zdarma zapůjčit a vyzkoušet.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit