• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Typy průmyslových vrat

Posted in Top odkazy.

S vratovými systémy se můžete potkat téměř všude. Nejčastější formou jsou garážová vrata, ale hojně využívána jsou také u průmyslových budov, kde by obyčejné vchodové dveře nestačily.

Základní druhy vrat, se kterými se můžete setkat, jsou tyto:

Průmyslová sekční vrata: Tento typ vrat můžeme běžně vidět u větších průmyslových budov, které vyžadují, aby se dovnitř a ven dostala větší nákladní vozidla. Výhodou těchto vrat je jejich odolnost vůči vnějším vlivům. Mají velkou životnost a také skvělou izolaci, takže vevnitř zadrží teplo a ušetří vám náklady za vytápění.

Průmyslová rolovací vrata: Rolovací vrata slouží k podobnému účelu jako ta sekční. Vzhledově jsou velmi podobná těm, která najdete v garážích pro osobní auta, liší se hlavně velikostí. Existují také ve formě mříže. Jsou obzvláště oblíbené kvůli jednoduchému ovládaní a flexibilitě umístění. Díky tomu, že se jejich otevírací mechanismus nachází na horní straně, zabírají minimum místa na šířku.

Rychloběžná a fóliová vrata: Tato vrata můžeme často najít uvnitř budov. Díky své technologii umožňují oddělit dvě různá prostředí, která se liší svým ovzdušením, nebo i prostředím. Navíjecí mechanismus je velmi tichý, takže na pracovišti nepůsobí jako rušivý element. Šetří také vaše náklady, protože mají dlouhou životnost a minimalizují teplotní ztráty.

Speciální rychloběžná vrata: V některých odvětvích ale obyčejná rychloběžná vrata nestačí a je potřeba pořídit speciální. Tento typ je hojně využíván tam, kde se například pracuje s robotickými systémy. Slouží především jako ochrana před zraněním pracovníků, ale využívá se také v potravinářských a dopravních provozech a všude tam, kde je nutná čistota práce.

Skládací ocelová vrata: Skládací vrata jsou často používána tam, kde je kladen důraz na maximální rychlost otevření, čímž se skvělé hodí například do zdravotnictví, kde jde o vteřiny. Využití najdou ale v každé budově, která má velmi široký vratový otvor a obyčejná brána by zde ztrácela na efektivitě. K těmto vratům je možné provést také instalaci vstupních dveří pro lidi.

Dvoukřídlá ocelová vrata: Pokud přemýšlíte o ocelových vratech, ale máte málo prostoru pro sekční, rolovací, nebo posuvná vrata, ideální pro vás mohou být právě ta dvoukřídlá. Oproti předešlým typům se hodí i pro relativně malé vstupy. Využití najdou jak vevnitř, tak venku. Díky pantům je možné je velmi rychle otevřít.

Sekční vrata

 

Foto: Spedos.cz

Vrátové systémy dodává firma Spedos. Mají více než 25 let zkušeností a přes 150 000 realizovaných zakázek. Kromě kompletní realizace nabízejí dlouhodobé partnerství, konzultace a servis 24/7, který zajišťuje více než 50 servisních míst v Česku i na Slovensku.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit