• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sudová vína a byznys

Posted in Top odkazy.

Miliardový byznys se sudovým vínem je v ohrožení. Na ministerstvu zemědělství se připravuje plán boje s černým trhem, jehož součástí je přísná regulace prodeje čepovaného vína. Úprava zákona počítá se zákazem „sudovek“, které nepochází od českých vinařů. Jde o většinu vína na trhu. Vinaři, vinotéky i obchodníci jsou v plné pohotovosti. Část z nich upozorňuje na to, že zákon je paskvil a může zlikvidovat byznys s vínem. Ministerstvo emoce mírní slovy, že jde zatím jen o návrh.
Podle tezí dohodnutých minulý týden na ministerstvu zemědělství se má legislativa upravit tak, aby se smělo prodávat jen sudové víno z hroznů sklizených na území ČR a vyrobených tuzemským vinařem. Ten by „sudovky“ mohl prodávat takzvaně „pod víchou“, tedy ze své provozovny nebo skrze smluvní partnery, například vinotéky. Byznys by byl více pod kontrolou, vše by se mělo hlásit na Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci a nejspíš by se zpřísnily i pokuty. Platil by však zákaz prodeje sudová vína velkoobchod.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/ministerstvo-chysta-zakaz-sudoveho-vina-fpx-/ekonomika.aspx?c=A150218_215148_ekonomika_fih

Historie Prestige

Posted in Top odkazy.

Historie těchto klasických českých tenisek se začala psát v roce 1984 v Zlíně. Tehdy je vyráběl Svit a designově se jasně inspirovali u modelů od firmy Puma. Jediné tenisky, které jste si u nás mohli v té době koupit, byly právě Prestige a právě proto se na ně stáli pětihodinové fronty a těšily se tak velké oblibě. Další důvody jejich popularity byla jejich kvalita, pohodlnost a design. O 5 let později se ale událo něco, co zřejmě nikdo z frimy Svit nečekal. Do té doby nejoblíbenější Prestige designově zastínily značky jako Adidas a Nike a cenově zase napodobeniny z Asie. Svit se dostává do finančních problémů, ze kterých se nedokáže v žádném případě dostat a v roce 2000 jde do konkurzu. Ve výrobě „Pretiží“ pokračuje společnost Konty Obuv, která se v roce 2001 mění ve společnost CEBO, ale 11.září přichází další pohroma. Firma Timberland, jenž držela firmu CEBO nad vodou, protože její zakázky tvořily ¾ obratu firmy, ukončila spolupráci a Prestige zase hrozil zánik. Poté se ale objevila firma Moleda a pronajala si jejich výrobu a poté úplně odkoupila licenci a vyrábí je do teď.

Prestige boty

Posted in Top odkazy.

Boty značky Prestige přicházejí s novým a moderním koncepcem – navrhni si svou vlastní Prestižku. Pokud tě nebaví jít s davem a mít boty, jako další tisíce lidí, tak není nic jednoduššího, než vstoupit do laboratoře na jejich stránkách a vytvořit si vlastní kreativní nápad.
Dokonce si můžete vybrat i střih boty – jestli chcete polobotku, tenisku ke kotníku nebo klasickou tenisku. Podle toho, jak se Prestige bota šije, si můžeš vybrat barevnou kombinaci – co kus, to jiná barva. Navíc na stránkách najdeš fotogalerii barevných bot pro inspiraci. Takže záleží opravdu jen na tobě, fantazii a tvém pocitu – takže pojď do toho! Ukaž svou barvu všem kolem, nebuď šedá myš. Navíc si spousta lidí myslí, že Prestige je obuv pro starou generaci, je ale na čase si přiznat, že tato obuv nezaspala a vydala se směrem k mladým.

Využití plošin

Posted in Top odkazy.

Kloubové plošiny jsou nejrozšířenějším druhem vysokozdvižných plošin. Obyčejně si člověk plošinu představí při záběru z televizních novin, kdy se díky plošině hasič dostane na korunu stromu a sundá z ní vyplašenou kočku. To je pochopitelně pouze jedna z funkcí, kterou plošiny mají. Zejména stavební firmy by měly mít minimálně jednu plošinu k dispozici, aby mohli zajistit například čištění fasád a nemuseli kvůli tomu celý den skládat lešení. Pochopitelně pak kloubovou plošinu využijí také zemědělci, jelikož se hodí jako doplňková výbava traktorů a také myslivci a dřevaři, kteří díky plošinám můžou kácet stromy. V neposlední řadě pak kloubové plošiny využijí firmy, které montují billboardy nebo pouliční veřejné osvětlení.

Původ vazníků

Posted in Top odkazy.

Průmyslově vyráběné vazníky se styčníkovými deskami pocházejí ze Severní Ameriky. V Evropě se technologie
prosadila a zaznamenala významný rozvoj v posledních třiceti letech. Na něm se významnou měrou podíleli předchůdci firmy MITEK, firmy Gang-Nail a Hydro-Nail, ze kterých firma MITEK sloučením v roce 1987 vznikla. Cestu Evropou začaly styčníkové desky ve Švýcarsku a Belgii odkud se dostaly do Německa, kde byl roku 1964 na ně vydán schvalovací protokol. Zkušební testy, které předcházely vydání tohoto protokolu, řídil profesor Moehler z Technické University v Karlsruhe. V současné době jsou konstrukce ze styčníkových desek používány téměř v celé Evropě. Výjimku nečiní ani Česká republika, kde byl v roce 1993 vydán schvalovací protokol na styčníkové desky firmy MITEK INDUSTRIES Státním zkušebním ústavem stavebním v Praze. Kontrolu nad oblastí Moravy a Slezska v oboru vazníků poté převzala firma Střechy92

Chytrá rekonstrukce koupelny

Posted in Top odkazy.

Jak v paneláku zvětšit koupelnu? Jednoduše rekonstrukcí bytových jader. Probouráním příčky mezi koulenou a záchodem získáte mnohem větší prostor, se kterým se dá lépe pracovat. Přestože rekonstrukce nemusí být radikální, správným rozmístěním světel, zrcadel a správným výběrem kachliček prostor opticky zvětšíte.
Další možností je rozšíření koupelny do přilehlých prostor. V tomto případě samozřejmě záleží na dispozicích bytu – Pokud můžete obětovat část prostor jako třeba chodbu, pak můžete příčku posunout a tím si koupelnu rozšířit. Musíte samozřejmě dávat pozor, aby se nejednalo o nosnou příčku.