• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plasmo

Posted in Top odkazy.

Žádná krevn plasma, ale prostě PLASMO. Co to je? PLAstikové MOdely. Ano, je to zkratka pro plastikové modely. Je šílenou náhodou, že v latině slovo plasmo znamená zrovna "vymodelovat". Když už se něco modeluje, jsou to většinou plastikové modely letadel. Tato činnost je extrémně náročné a zvládají ji opravdu trpělivý a technicky zruční lidé. Výsledky jsou však vynikající. Úplnou klasikou, kterou modeláři vyrábějí, jsou letadla z druhé světové války, zejména ty nacistické. Jako modely jsou to pěkné, ale jaký musí mít pocit, když malují precizně hákové kříže? Radost si pak spravují zřejmě při modelování krásných aut. Oproti RC modelům je u plastikových modelů nevýhoda, že si je prostě jen posadíte na výstavku a tím to končí. Ale každý podle svého gusta, že?

Intraorální kamera Gendex

Posted in Top odkazy.

Nedílnou součástí moderní stomatologické ordinace je intraorální kamera. Není to však levná záležitost. Jeden z nejdražších modelu, SuniCam, se s cenou vyšplhá až k 95 tisícům korun. Mnohem oblíbenější je však kamera Gendex od známého výrobce KaVo. Taková intraorální kamera vyjde cca na 40 tisíc korun. Jaké jsou její přednosti? Maximální přesnost, pokročilé technologie, vysokorychlostní USB připojení bez dokovací stanice. Eliminuje zkreslení obrazu – realistické zobrazování podporuje nejmodernější 4 LED osvětlení. Má boční tlačítko pro rychlé, okamžité snímky. Aktivace kamery je automatická po vytáhnutí ze stojanu a vždy aktivního softwaru. Nechybí Gendex náhodou ve Vaší ordinaci?

Opakování dopravní značení

Posted in Top odkazy.

Víte, jak je to dlouho, co jste skládali zkoušky na řidiče? U některých z Vás už to bude nějaká ta chvíle, co? A jak to tak s mozkem bývá, staré informace si těžko osvojujeme. Ale nezoufejte. Dnes si zopakujeme některé dopravní značení, na které jste už mohli vlivem času a stresu zapomenout. Červená barva a zejména trojúhelníky značí výstrahu, většinou související s vozovkou. Pokud spatříme kosočtverec s žlutou barvou, jedná se o hlavní PK. Opět červená, ale tentokrát v kruhu či kolečku již značí zákaz, jako například zákaz vjezdu. Naopak modrá barva značí "pouze" příkaz. Příkazová modrá je pouze v kruhu, kdežto ostatní tvary mají informativní charakter, například směrovací značky. Ještě nesmíme zapomenout na bílou barvu, kterou se značí dodatkové informace, například jak moc těžké auto může projet mostem atd. Stejné značení pak patří i do průmyslových hal.

Založte si fitness eshop

Posted in Top odkazy.

Lidé už do kamenných obchodů prostě nechodí! Co z toho plyne?

  • Vytvořte si i vy vlastní fitness eshop a oslovte své zákazníky v místě, kde opravdu nakupují.

Zvolit si správné technické řešení je prvním krokem, který je před tvorbou fitness eshopu nutné promyslet. Právě v této fázi plánování se rozhoduje o tom, jak bude váš obchod fungovat. V podstatě existují tři různé cesty, kterými se můžete vydat.

Prvním z nich je řešení na míru. Takový eshop bude vytvořen přímo pro vás, bude obsahovat pouze pro vás užitečné funkce, zkrátka bude umět přesně to, co budete chtít. Investice do tohoto řešení je sice poměrně vysoká, ale váš fitness eshop bude díky němu šlapat jako hodinky.

Další variantou je tzv. open source řešení. Takto se označují všechny zdarma dostupné systémy, které lákají právě na nulovou pořizovací cenu. Je však třeba počítat s průběžnými investicemi do nákupu webhostingu, programátorů a grafiků. Většina těchto systému navíc nepodporuje české platební systémy.
Svůj fitness eshop si můžete také pronajmout. Tato varianta je asi nejideálnější v začátcích vašeho podnikání, neboť je funkční okamžitě, disponuje nízkou pořizovací cenou a ani průběžné náklady nejsou nikterak vysoké. Tím, že jsou tyto eshopy ve vlastnictví někoho jiného však máte omezenější možnost vlastních úprav.

Jaké metody se používají při manažerském rozvoji?

Posted in Top odkazy.

Volba metody je jedna z nejdůležitějších věcí, protože velmi závažně ovlivňují efektivitu celého vzdělání. Pokud zvolíme špatnou metodu, která manažerovi nebude vyhovovat, může se stát, že manažer získá nechuť ke všem budoucím aktivitám, které by jej nějak rozvíjeli. Proto je potřeba pochopit, že rozvoj manažera je jedna z cest ke zvyšování výkonu a dosahování potřebných cílů. Proto je někdy nutné vyzkoušet různé techniky a postupy.

 

Jaké by mělo být vybavení ordinací

Posted in Top odkazy.

Každý začínající zubař si myslí, že založení své vlastní ordinace je brnkačka. To ještě však nemá páru o tom, co vše je potřeba a kolik vybavení ordinací stojí. Začněme obyčejným svítidlem vytvářejícím ideální pracovní podmínky? Zde se nedostaneme pod 80 000Kč. Jelikož je i stomatologie dost často práce sedavá, zejména pro sestřičky, není v žádném případě doporučeno nakoupit levné židle ze sítí IKEA apod. Ze zákona při případě následné poruše páteře u zaměstnance nesete plnou odpovědnost. Bolestné Vás pak může klidně zničit. A nejnákladnější složka vůbec? To je pochopitelně to nejdůležitější, tedy stomatologická souprava. U kvalitní značky KaVo se dostaneme na částku až 500 000 Kč. A to jsme ještě nezmínili "detaily" jako nábytek pro důležité a tříděné dokumenty, mikroskopy a ostatní endodontické pomůcky.