• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Průmyslové ventilátory

Posted in Top odkazy.

Ventilátory jsou důležité v každém odvětví, které vyžaduje bezpečnou přepravu lehkých emisí. Jsou nutné obzvláště v průmyslovém prostředí, kde dochází k pravidelnému styku s emisemi, které by mohly znepříjemnit pobyt na pracovišti.

Výrobcem takových ventilátorů je například firma Tigemma, která již od 90. let dodává strojírenské potřeby do různých průmyslových odvětví. Dodávají moderní produkty do firem po celé České republice.
Průmyslový ventilátor

Foto: Tigemma.cz

 

Jejich průmyslové ventilátory jsou vyrobeny z ocelového plechu s povrchovou úpravou, aby se zajistila jejich dlouhá životnost i v náročném prostředí. Typickým pohonem je elektromotor a zvládají přepravu vzduchu o teplotě do 70 °C. Výhodou elektromotoru je různorodost umístění. Odolávají i prašnému a vlhkému prostředí a hodí se tedy na většinu pracovišť, kde se teplota vzduchu pohybuje v rozmezí od -20°C do +40°C. Ventilátory jsou schopny odvádět lehce znečištěný vzduch, obvykle s příměsí lepivého prachu. Nejsou ale plynotěsné, takže nejsou vhodné pro odvádění zapáchajících, ani zdraví škodlivých látek. Pokud pořizujete ventilátor do odvětví, kde se ve velkém množství uvolňují do vzduchu různé částice (například abraziva), je nutné provést konzultaci s výrobcem, aby vám pomohl vybrat tu pravou ventilaci pro vás. Výhodou průmyslových ventilátorů je flexibilita umístění. Je možné je umístit individuálně podle potřeb daného pracoviště.

Ventilátor se skládá z patky uložení, kotevního otvoru, spirální skříně, sacího otvoru, elektromotoru a výdechu. Právě výdech lze na ventilátoru umístit v různých úhlech podle vaší potřeby a rozložení pracoviště. Tigemma vyrábí dva druhy ventilátorů - radiální a vysokotlaké ve výkonové řadě 2800–14040 m³/h při jmenovitém tlaku až 4400 Pa. Vybrat si můžete z různých verzí, které se liší vlastnostmi jako je výkon, příkon, hmotnost a rozměry. Záleží jen na vás.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit