• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Povinná výbava motocyklů ČR

Posted in Top odkazy.

 Jste vášnivými motorkáři? Neměli byste však podceňovat povinnou výbavu motocyklů, která je dána zákonem č. 341/2014o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.

prodej motocykly

Povinná výbava

  1. Doklady - Když je řeč o dokumentech, co nás první napadne? Pokud stroj půjčujeme, musíme mít potvrzení o zapůjčení. Další doklady jsou stejné, tedy originálu i duplikátu zelené karty, euroformulář o dopravní nehodě.
  2. Reflexní vesta - Jedná se o věc, která je v mnoha evropských zemích povinnou součástí výbavy. Je třeba si dát pozor na to, že vesta sice nemusí být v zemi povinná pouze do té doby, pokud není motocykl registrován v té zemi, poté platí jiná pravidla. V některých zemích je nutné nosit. tzv ochranný oděv.
  3. Lékárnička - Snad nikdo již dnes nepochybuje o nutnosti lékárničky jak v automobilech, tak na motorkách. V extrémní většině evropských zemí je povinná a v tom zbytku doporučená. Takže pokud nechcete nijak extra řešit jak to má být, prostě si ji pořiďte a zkontrolujte, zda je platná!
  4. Přilba - Motorkáři s tímto bodem problém mít nebudou, zmiňuji jej proto, že pokud si půjčíme někde skútr a podíváme se po místních lidech, zjistíme, že nemají přilbu. Dokonce i policie bývá v některých zemích benevolentní. Nicméně jízda bez přilby je velmi nebezpečná a doporučoval bych si ji někde obstarat, jak pro vlastní bezpečí, tak pro ušetření hádek s policií.

Pokud nevíte, kde koupit příslušenství rovnou celý motocykl nebo skútr, navštivte zlínskou prodejnu společnosti DVMOTO.

 

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit