• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nejhledanější traktorové pneumatiky dle Mandsu

Posted in Top odkazy.

Jaké pneumatiky pro zěmědělské traktory jsou podle informací e-shopu Mands ty nejhledanější? Co za značku preferují zákazníci této firmy pro své milované stroje?

traktor

 

Na správném výběru velikosti záleží

Traktor bez dezénových pneumatik pro něj stvořených by při výkonu těžké zemědělské práce připomínal profesionálního hokejistu, který se snaží konkurovat ostatním na ledě v sálové obuvi. Pro nejlepší výsledek je v obou těchto případech zapotřebí obout to nejideálnější dostupné vybavení. Zvláště u traktorů, jejichž cestu často zkříží nerovný terén, podmáčená pole a lesní cesty je potřeba zvolit správně.

Druhů těchto strojů existuje velké množství ať už co se týče kategorií výkonu práce nebo dělení na sériové a po domácku vyrobené stroje. Každá tato kategorie si žádá pro pneumatiky určitá specifika, ovlivněná jejich výkonem a náročností práce. S firmou MANDS International s.r.o. prozkoumáme, které druhy jsou na jejich e-shopu mezi zemědělci nejhledanější a napovíme vám tak, jakým směrem se většina zemědělců ubírá. 

Specifikace jednotlivých pneumatik

V celkovém značení pneumatik se dokáže ztratit i zkušený zemědělec. To nám potvrdil i sám jednatel společnosti MANDS Ing. Martin Sedláček a dodává, že ve velkém množství případů jejich zákazníci potřebují poradit s výběrem nebo si prostě jen nevolí to nejvhodnější pneu na traktory pro jejich stroj a cenové možnosti. Nejdůležitější pro vás je rozměrové značení, od nějž už se na základě vašich financí a detailnějších požadavků najde s prodejcem vždy ten nejvhodnější kousek.

Pokud si tedy vezmete "16,9-30 traktorové pneu" tak jde o základní specifikaci kde šířka této pneumatiky je 16,9 palců a průměr ráfku je 28 palců. Pomlčka mezi čísly označuje pneumatiku diagonální, užívanou u většiny zemědělských traktorů, které nepotřebují opravdu velký výkon. Není náhoda, že jsme vybrali zrovna tuto velikost, protože patří mezi svatou trojici těch nejhledanějších pneumatik na českém internetu. 

 

pneu seha traktor

Jaká je ta trojice nejhledanějších?

Jak hned zjistíte, existují dvě velice podobné velikosti jenž vyhovují většině traktorů. Třetí místo patří naopak poněkud menší velikosti. Všechny tyto pneumatiky jsou diagonální a vhodné jak pro přední, tak zadní kola.

Většina tato trojice tvoří vzájemný pár. Zákazníci tak nejčastěji volí pro zadní kola jednu z dvojice 16,9 - 30 / 16,9 - 28 a poté na přední kola vezme menší verzi 16 - 6,50. Stejné velikosti jak u předních tak zadních kol opravdu jen tak nenajdete, jak se můžete přesvědčit i při prohledávání obrázků na vyhledávači Google, kde vám to najde pouze pár zajímavých případů z USA. 

1. Traktorové pneu SEHA 16,9 - 30

2. Traktorové pneu SEHA 16,9 - 28

3. Traktorové pneu SEHA 16 - 6,50

 

pneu_seha      seha_mands_pneu       

Vítězem je SEHA                       

Hlavním vítězem klání nakonec nejsou ani taky dané velikosti. Asi vám kromě velikosti z názvů těchto tří neuniklo, která že to značka vyhrává v oblíbenosti. Je to turecké traktorové pneu SEHA. Tato značka je proslulá a oblíbená zvláště díky snaze přinést zemědělcům pneumatiky s nejlepší hodnotou poměru nižší ceny, ale zároveň dobré kvality. To samozřejmě přijde vhod hlavně těm zemědělcům, kteří pracují sami na sebe a úplně si nemůžou dovolit to nejlepší a nejdražší, co trh nabízí. Sice se jmenují traktorové, ale lze je využít na příklad i pro kombajny. Dalším kladem je ideální dezén, díky němuž traktory mají skvělé záběrové schopnosti v těžkém terénu a zároveň nechybí samočistící vlastnosti

Jak tedy můžeme z výsledků vidět, důležitá není jen velikost, ale zákazníci v podobě zemědělců a domácích kutilů dávají i na důležitost značky, která dané pneumatiky vyrábí.

 

 

Poděkování za spolupráci.

Na závěr chceme ještě jednou poděkovat firmě MANDS s.r.o. za poskytnutí údajů k tomuto menšímu průzkumu. Tento e-shop specializující se právě na prodej pneumatik vám jistě zodpoví jakékoliv dotazy týkající se vaší specifické potřeby pro daný traktor. 

Pro bližší info:

www.mands.cz

Ing. Martin Sedláček

jednatel společnosti

K Pasekám 2897
760 01 Zlín

+420 577 243 669

 

mands

 

 

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit