• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak ochránit zavazadla během letu?

Posted in Top odkazy.

Každý, kdo již někdy cestoval letadlem, se na základě zkušeností nebo vyprávění ostatních pravděpodobně bál o své zavazadlo. Všichni víme, jak to na letištích chodí, a že zaměstnanci s kufry opravdu nezachází v rukavičkách. Jak na to své věci alespoň trochu připravit?

Základem je nebát se zainvestovat a pořídit si pořádný kufr z lepšího a odolnějšího materiálu, tímto krokem můžete předejít spoustě nepříjemností. Samozřejmě to ale nemusí být vše, je tedy dobré popřemýšlet i nad jinými formami ochrany.

Fólie

Balicí fólie je nejčastějším způsobem zabezpečení zavazadel proti poškození během cestování. Téměř na každém letišti se dnes můžete setkat se speciálním koutkem, kde vám za poplatek kufr do fólie zabalí. Jedná se však o poměrně drahou záležitost a může se stát, že budete muset dodatečným kontrolám fólii sundávat, což po zaplacení již tak velkého poplatku za obalení trochu zabolí.

Spousta cestujících řeší tento problém použitím klasické potravinové fólie. Samozřejmě je tato varianta mnohem levnější, na druhou stranu ale není tak pevná, mohou se také objevit problémy s přilnavostí.

Popruhy

Především u skořepinových kufrů se může stát, že se kvůli zacvakávacímu mechanismu mohou občas samovolně otevřít. Stejně tak je jistější použít popruhy i u klasických plátěných kufrů se zipem. Popruhy pomohou celkově zavazadlo zpevnit, je tedy menší pravděpodobnost, že se během přepravy otevře či rozpadne.

Obaly

Nebaví vás nudný vzhled vašeho zavazadla, rádi byste ho něčím ozvláštnili a zároveň chcete jinou ochranu než odstávající rádoby kuchyňskou fólii? Designový obal na kufr by mohl být tou správnou volbou.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit