• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Budoucnost tryskacích zařízení

Posted in Top odkazy.

Jak se můžeme dozvědět z historických dokumentů, technologie otryskávání kovů jinými kovy je na světě již hodně dlouho. V současné době se vyvíjí hodně komplexní stroje, které obsluhují lidé za účelem povrchových úprav. Nejvíce je tato činnost využívání v automobilovém průmyslu. Budou ale používat mašiny pořád lidé, nebo nás čeká jiná budoucnost?

tryskací zařízení spolmont

Současné možností tzv. pískování

Tryskání se lidově říká také pískování. Jako abrazivo se totiž používají materiály jako korund nebo ocelová drť. Malé povrchové úpravy může provádět i jednotlivec na své zahradě. K tomu jsou určené tzv. tryskací kabinky. Dále se vyrábí větší komory, tzv. boxy, kde už musí být obsluha v kompletním obleku. A pro speciální účely firmy sestavují složité technologické celky na míru. Alespoň tedy ty přední, jakými jsou Spolmont. Bude to ale do budoucna stačit?

Nové technologie

S čím dál většími nároky na efektivitu práce jde ruku v ruce vývoj. A pokud si uvědomíme, že obsluha tryskacích zařízení není žádná zdravá procházka zahradou, je jasné, že vývoj technologií směřuje k robotizaci. Právě Spolmont spolupracuje s firmou Sonetech na robotizaci tryskacích strojů. Do několika let by mohly v Česku existovat velmi efektivní stroje pro povrchové úpravy, které můžou pracovat 24 hodin denně. Tryskání / pískování je čím dál důležitější součástí procesů.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit