• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hydraulické trubky jsou potřeba

Posted in Top odkazy.

Provozovat hydraulické systémy a nedělat vše pro to, aby vydržely co nejdéle zdá se býti dost kontraproduktivním jednáním. A když přijde něco, co prodlouží životnost těch systému, nešáhnout po tom by bylo pošetilé.

Protipožární dveře zabrání ztrátám na majetku i životech

Posted in Top odkazy.

Na první pohled jsou to obyčejné dveře. Na rozdíl od těch klasických se však liší cenou i funkcí. Jejich materiál a vybavení mohou zabránit ztrátám na lidských životech i na majetku. Ocelové protipožární dveře slouží jako požární uzávěr proti šíření ohně a kouře. V bytovém domě by měly být osazeny minimálně u vstupních dveří. V objektech budov se umísťují tak, aby bránily v případě požáru ztrátám na životech a zdraví osob, popřípadě majetkovým újmám. K tomuto účelu se zpracovává projektová dokumentace stavby nazvaná jako požárně bezpečnostní řešení stavby. Možná vás překvapí,že protipožární dveře by měly být také v technické místnosti, pokud ji oddělují od místnosti obytné.

Co se týká povrchových vlastností, protipožární dveře mohou být v úpravě:

  • lakované

  • fóliové

  • ocelově pozinkovaný hladký plech

  • nerezový hladký plech.

Druhy manipulačních plošin a jejich využití

Posted in Firmy.

Manipulační plošiny slouží pro přemístění těžkého břemena nebo pro zvednutí. Jejich využití najdeme především v těžkém ocelářském průmyslu, kde se lisují součástky do velkých strojů nebo třeba pro letecký průmysl. Zkrátka všude tam, kde je třeba manipulovat s těžkými věcmi, které my lidi neuneseme.

Na trhu se můžeme běžně setkat s obyčejnými plošinami - to je zkrátka nějaký železný podstavec podložený kolečky. Takové pořídíme do pár tisíc v závislosti na velikost a kvalitě. Pokud ale vyžadujete něco více, můžete se setkat i s plošinami, které ne jenom, že nám umožní daný předmět někam převézt, ale i ho zvednout a přemístit do výšky. Tyto manipulační plošiny jsou vybavené hydraulickým čerpadlem, které nám výrazně usnadňují zdvih předmětu. U takových plošin už se ale bavíme o cenách kolem 20 000. Můžeme se setkat i s manipulačními plošinami určenými pro Vysokozdvižné vozíky. Ty jsou zkonstruované tak, abychom je mohli snadno nasadit na vidlice vozíku. Díky takové kombinaci pak můžeme zvedat nebo přesouvat mnohem objemnější náklad, který nemusí být vždy těžký, ale spíš větší.