• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Půjčka se zástavou nemovitosti – řešení finančních problémů

Posted in Služby.

Půjčka se zástavou nemovitosti

Český finanční trh je rozmanitý a nabízí pestrou škálu úvěrových produktů, jež jsou podmíněné zástavou nemovitostí. Půjčka se zástavou nemovitosti je ve své podstatě hypoteční úvěr. Ovšem nenechte se přivést k omylu, protože ne všechny půjčky se zástavou nemovitosti jsou určené výhradně k financování bydlení. V následujících řádcích se na tento druh půjčky podíváme podrobněji.

 

Zástava nemovitosti je brána k vyšší půjčce s nižší úrokovou sazbou. Bankovní a nebankovní instituce mají finanční jistotu v podobě zastavené nemovitosti. Nicméně nejste nijak omezeni a můžete danou nemovitost plnohodnotně využívat. V případě, že nebudete schopni svůj závazek splácet, zastavenou nemovitost může finanční společnost prodat a získat tak vám zapůjčené peníze zpět.

Jaké existují půjčky se zástavou nemovitosti?

První variantou hypotečního úvěru je klasická hypotéka, která slouží ke koupi či výstavbě nemovitosti. Finanční prostředky je možné využít také jak investici spojenou s podnikatelskými nemovitostmi. V drtivé většině případů se zastavuje nemovitost, na kterou se peníze půjčují. Pakliže máte nějaké vlastní finanční prostředky, je výhodnější vložit část vlastních prostředků, aby se nejednalo o stoprocentní hypotéku. Tím získáte lepší úrokovou sazbu.  

Obdobným produktem je úvěr ze stavebního spoření. Zde je však podmínkou mít existující stavební spoření. Další půjčkou se zástavou nemovitosti je americká hypotéka bez registru. Charakteristickým rysem americké hypotéky je, že půjčené peníze můžete využít prakticky na cokoliv. Nemusíte peníze využívat pouze k nákupu nemovitosti. Zde je nezbytné počítat s vyšší úrokovou sazbou v porovnání s klasickou hypotékou.

Půjčka se zástavou nemovitostí je v produktovém portfoliu bankovních i nebankovních společností. Je pouze na vás, na jakou variantu se obrátíte. Je z čeho vybírat. 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit