• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Když pletivo nestačí

Posted in Služby.

Potřebujete oplotit firemní pozemek, nebo jenom máte hyperaktivního psa, kterému se už několikrát podařilo strhnout obyčejné pletivo? Dejte šanci plotovým panelům!

 Plotové panely plní v podstatě stejnou funkci, jako obyčejné pletivo - oplocuje pozemek. Má oproti němu ale obrovskou výhodu v pevnosti. Jak určitě víte, pletivo má často tendenci se různě ohýbat, což mu rozhodně neprospívá. Panely toto nedělají, protože jsou vyrobeny z pevných ocelových drátů o různých šířkách. Ve výběru šířky závisí na tom, jakou funkci má váš plot plnit. Liší se také ve velikosti ok plotu. Zde opět záleží na vaší potřebě a preferenci. Panelové ploty se často vyrábějí s horním přesahem svislých drátů, což můžete využít jako součást ochranného systému. Přelézat přes takový plot je totiž docela nebezpečné.

Můžete si vybírat z různých druhů povrchových úprav. Často najdete panely s povrchem z PVC, pozinkovaných povrchem, nebo povrchem z antracitu. Základ ale pořád tvoří ocelové dráty s vysokou životností. K plotu panely lehce upevníte pomocí objímek. Většina dodavatelů nabízí objímky jak průběžné, tak koncové.

Panely budete schopni nainstalovat i sami. Stačí vám k tomu pouze zmíněné objímky, pomocí kterých spojíte panely se sloupky zavedenými do země. U sloupků ale nezapomeňte na pořádné zabetonování, ať se potom nemusíte vypořádávat s padajícím plotem. Pokud si na stavbu plotu sami netroufáte, existjí odborné služby, které vám pomohou. Mnohdy se pomocí s instalací zabývá i samotný dodavatel plotových materiálů.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit