• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Jak si správně vybrat daňového poradce?

Posted in Služby.

Ať už vlastníte velkou firmu, či jste osoba samostatně výdělečně činná, která podniká jen sama na sebe bez zaměstnanců, nabízí se k využití mnoho služeb. Některé jsou zbytečné, jiné téměř nezbytné a mezi ty užitečné patří daňové poradenství. Proč?

PROČ JE UŽITEČNÉ MÍT DAŇOVÉHO PORADCE?

 1. Zákony se pořád mění
 2. S daňovým poradcem se vám prodlouží lhůta pro podání daňového přiznání
 3. Pomůže vám s otázkami ohledně daní i v průběhu roku, nejen na poslední chvíli
 4. Ušetří vám spoustu času

JAK TEDY VYBRAT SPRÁVNÉHO DAŇOVÉHO PORADCE?

První kritérium pro výběr daňového poradce je kladné doporučení někoho známého. Samozřejmě ani toto není stoprocentní, neboť každá firma i živnostník má odlišné požadavky a potřeby. Také se může stát, že nikdo ve vašem okolí nezná kvalitního daňového poradce, proto pro vás máme pár tipů

 1. Umístění kanceláře daňového poradce  zdá se to jako banalita, samozřejmě, že si raději dojedete o kus dál za kvalitními službami než jít pár kroků od domu k někomu, kdo tomu nerozumí. Pokud si ale vyberete tu nejlepší kvalitu co nejblíže k vám, ušetříte čas i peníze za dojíždění.
 2. Podle toho, zda přijímá/nepřijímá nové klienty  naprosto jednoduché pravidlo, ověřte si, že má na vás daný člověk čas a prostor ve svém nabitém kalendáři.
 3. Zkušenosti s podobnými zakázkami  čím více podobných případů již řešil, tím lépe. Bude mít jednotlivé úkoly rychleji a kvalitněji zpracované.
 4. Úspěšnost  ověřte si, zda v minulosti skutečně zvládl všechny zadané zakázky a jestli s sebou náhodou netáhne i nedořešené případy.

NÁŠ TIP: Daňové poradenství je oblast, která vyžaduje odborníky a těmi lidé z poradenské skupiny Samak jsou. Zabývají se komplexním řešením v oblasti daní a jsou spolehlivými partnery. Jejich služby zahrnují: poradenství při transakcích, daňové plánování, optimalizace a mezinárodní zdanění, daňové přiznání, daňové kontroly a transferové ceny.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit