• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vázací řetězy

Posted in Eshopy.

Máte špatné zkušenosti s obyčejnými lany? Často něco vážete a provazy už vás několikrát zranily a zbytečně vám způsobily škodu, které jste se mohli lehce vyhnout? Dejte šanci pevnostním vázacím řetězům!

Vázací řetězy už zachránily životy v mnoha průmyslových odvětvích. Jejich konstrukce z nich dělá skvělého pomocníka, který je nenahraditelnou součástí práce především v oborech, kde se běžně manipuluje s těžkými břemeny. Vysoká hmotnost jim tedy neublíží a nevadí jím ani vyšší teploty. Můžete je využít v teplotách až 400°C. To by vám obyčejné lano nedovolilo, že? Stejně odolné jsou i vůči dalším druhům poškození. A i když se vám náhodou povede vázací řetěz poškodit, nemusíte kupovat celý řetěž úplně nový, stačí pouze vyměnit poškozenou část a tím ušetřit obrovské částky. Způsob, jakým jsou řetězy vyrobeny, také umožňuje jednoduchou modifikaci a přizpůsobení různým druhům úkolů. Opět tak nemusíte kupovat úplně nový řetěz. Podívejme se teď na několik druhů, ze kterých můžete při výběru řetězů vybírat.

 Odolné vázací řetězy

Prvním druhem jsou lesnické. Jejich primární využití je jasné už z názvu. Všimněte si háčku, který je na konci řetězu. Ten slouží k uchycení řetězu k nákladní plošině a tím spolehlivě udrží dřevo i na nerovném povrchu. Pokud hák nepotřebujete, můžete využít nekonečné řetězy, které svazují náklady obrovských rozměrů. Pokud se rozhodnete, že chcete, aby váš nekonečný řetěz někde končil, pořiďte si koncovky, které se na řetěz pomocí oka přidělávají. Tyto koncovky většinou mají formu háku, který může být buď jeden, nebo klidně i tří nebo čtyři. S těmito koncovkami můžete buď manipulovat s několika náklady najednou, nebo pomocí nich upevnit těžký náklad ve více bodech a tím zajistit jeho větší rovnováhu.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit