• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak vybrat pneu pro nadcházející zimní sezónu?

Posted in Eshopy.

nákladní pneu

S každou zimní sezónou přichází spousta povinností pro majitele motorových vozidel. Jednou z těch hlavních povinností je přezutí letních pneumatik na zimní. Novela zákona vymezuje, že zimní pneumatiky musí mít od 1. listopadu každé motorové vozidlo, předpokládá-li se na silnicích námraza či nános sněhu. V následujících řádcích vám proradíme, jak vybrat osobní a nákladní pneu pro nadcházející zimní sezónu. 

V České republice se každý rok prodají více než dva miliony zimních pneumatik. V praxi to znamená, že na nových zimních pneumatikách vyjede každé desáté auto. Novela zákona stanovuje, že od prvního listopadového dne musí mít zimní pneumatiky každé vozidlo. Proto je nejvyšší čas poohlédnout se po nových pneumatikách, pokud vaše stávající dosloužily.

Proveďte kontrolu pneumatik

Než se rozhodnete přezout automobil na zimní pneumatiky, nejprve zkontroluje jejich stav. Žádoucí je kontrola mechanického poškození, které způsobuje nejčastěji špatné skladování a manipulace. Dále je nezbytné zaměřit se na vzorek, přičemž minimální hloubka dezénu u osobních pneumatik jsou 4 mm. Nákladní pneu mají zákonem stanovenou minimální hloubku dezénu na 6 mm.

Jestliže je vzorek právě na těchto hranicích, měli byste investovat do nových zimních pneumatik. Během zimní sezóny se pneumatiky opotřebovávají a snadno se tak můžete dostat pod hranici. Tím se vystavujete riziku vysokých pokut a zároveň snížíte bezpečnost jízdy.

Pakliže hledáte specializovaného prodejce, jehož produktové portfolio zahrnuje osobní i nákladní pneu, doporučujeme obrátit se na Mands.cz. Je špičkou v této oblasti a uspokojí i nejnáročnější klientelu. 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit