• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co dělat, když se rozbije flexi hadice na vodu?

Posted in Eshopy.

Poškezení flexi hadice je něco, co se nestává často, ale stát se rozhodně může. Je proto potřeba být na takovou situaci pořádně připraveni, abyste se zbytečně neodřízli od přístupu k vodě do té doby, než přijde instalatér.

Bez flexi hadice se neobejde žádná koupelna.  Jen hodně těžko byste se osprchovali s vodovodní baterií a sprchovou hadicí bez způsobu, jak vodu dovést z jedné části do druhé. A případ, kdy by se hadice poškodila, nebo úplně rozbila by vás mohl od sprchy odrříznout na docela dlouhou dobu. Proto je dobré mít alespoň jednu hadici v zásobě. 

Pokud ale u sebe žádnou nemáte, máme pro vás dobrá řešení. Buď můžete zajet do kamenného obchodu a rychle si novou flexi hadici koupit a okamžitě namontovat a nebo můžete využít služeb internetových obchodů. Tento způsob je sice o něco pomalejší, ale ideální v případě, že se ve vašem městě nenachází žádný obchod s instalatérskými potřebami, nebo pokud si kvůli plnému rozvrhu nestíháte do obyčejného obchodu zajít.

flexi hadice

Sprcha ale není jediné místo v domě, kde se flexi hadice používají. Najít je můžete také jako napouštěcí a vypouštěcí mechanismus praček. Pokud se poškodí tam a nepřijdete na to odstatečně brzo, setkáte se s větší nebo menší potopou. A ani jedno z toho není příjemné uklízet. Jako prevence poškození by se hadice měly pravidelně vyměňovat, protože při častém provozu dochází k opotřebování, které může přejít k úplnému rozbití a následné katastrofě.

Montáže hadice se bát nemusíte, jedná se o poměrně jednoduchou záležitost. Obyčejným šroubováním stačí vyjmout tu starou a na to samé místo nasadit novou. Dejte si ale pozor na to, aby byla hadice pořádně zašroubovaná - vyhnete se tak zbytečnému odkapávání vody. Po našroubování hadice si proto raději na malém produ vody oveřte, že je hadice nasazená tak, jak má.

Samozřejmě také můžete zavolat na pomoc zkušeného instalatéra, který vám hadici nainstaluje. A k tomu si třeba můžete objednat třeba i klimatizaci do bytu, která se v horkých měsících skvěle hodí.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit